pulse

Reanimacja z komórką – poćwicz, nigdy nie wiesz kiedy Ci się przyda!

Reanimację może wykonać każdy z nas. Jest ona łatwiejsza niż przypuszczasz. Możesz się o tym przekonać dzięki aplikacji na telefon PocketCPR, która pomoże Ci nauczyć się jak robić to prawidłowo i skutecznie.

Brytyjska Fundacja Serca (BHF) stworzyła bezpłatną aplikację PocketCPR, dzięki której każdy może nauczyć się jak należy przeprowadzić reanimację.

Podczas ćwiczeń z telefonem aplikacja reaguje w czasie rzeczywistym wydając instrukcję „push faster” (uciskaj szybciej), „push slower” (uciskaj wolniej), „push harder”(uciskaj mocniej). Do treningu wykorzystywane są czujniki ruchu w telefonie aby na bieżąco kontrolować tempo i głębokość ucisków. W czasie treningu słychać utwór „Stayin’ Alive”, który wyznacza optymalne tempo reanimacji.

W aplikacji jest również film, oraz instruktaż krok po kroku jak przeprowadzić prawidłowo reanimację zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji oraz Miedzynarodowego Komitetu ds. Resuscytacji (ILCOR).

Instruktaż przypomina o wezwaniu pomocy, sprawdzeniu czy osoba reaguje, oraz poszczególnych czynnościach jakie należy wykonać aby reanimacja była przeprowadzona skutecznie.
Warto przećwiczyć prawidłową reanimację, być może niespodziewanie znajdziesz się kiedyś w sytuacji gdzie od Twojej reakcji będzie zależało czyjeś życie!

Ściągnij bezpłatnie aplikację na swój telefon i poćwicz jeszcze dzisiaj!

PocketCPR iOS

PocketCPR_Android

Udostępnij to swoim znajomym mailem lub na Facebooku!
Być może sam będziesz potrzebował kiedyś pomocy… 

 

Oceń wpis:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 4,33)
Loading...