pulse

Dobry prezent

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na prezent dla swoich bliskich, podpowiadamy kilka dobrych prezentów dla „sercowców”.

Najczęściej nasi „sercowcy” dostają trochę już oklepane zestawy witamin lub preparaty przywracające witalność i wzmacniające serce. Nie mówimy, ze to złe prezenty ale spróbujmy oderwać się trochę od standardów. Co możemy im sprezentować:

Karnet na basen – pływanie to świetna aktywność fizyczna dla osób chorych na serce. Umiarkowany wysiłek połączony z miarowym oddychaniem i odciążeniem kręgosłupa wpływa korzystnie nie tylko na serce, ale na nasz układ ruchu i oddechowy. Warto zwrócić uwagę, że z takiego prezentu ucieszą się osoby umiejące pływać, jeśli ktoś nie czuje się dobrze w wodzie prezent może być ryzykowny.
Kurs tańca – coraz częściej kardiolodzy zachęcają do tańca! Umiarkowany ruch, połączony z radością i muzyką powoduje uwalnianie się endorfin i znakomicie wpływa nie tylko na serce ale i na samopoczucie. Nie można tez pominąć walorów towarzyskich, oderwania się od codzienności. Taki prezent może stać się nową pasją.
Joga / Tai chi – często traktowane jako gimnastyka, są czymś znacznie więcej. Zajęcia Jogi lub Tai chi to nauka samoświadomości i kontroli nad własnym organizmem. Pomimo, że ich korzenie sięgają filozofii życia i religii, zajęcia skupiają się głównie na relaksacji i połączeniu ciała i umysłu. Uczęszczanie na takie zajęcia pomaga stać się pogodniejszym, spokojniejszym i pełnym energii.

Turnus lub zajęcia rehabilitacji kardiologicznej – rehabilitacja kardiologiczna rozwija się bardzo prężnie i można znaleźć coraz więcej miejsc oferujących profesjonalne zajęcia z rehabilitacji kardiologicznej. Aktywność jest idealnie dobierana do pacjentów i często jest początkiem nowego bardziej aktywnego życia.
Wspólne spacery – większość z nas w ciągu dnia chodzi. Czynność ta wydaje się być czymś naturalnym, ale jest też bardzo pożyteczna dla osób z problemami sercowymi. Regularnie odbywane pół godzinne spacery nie tylko pozwalają się dotlenić ale znacznie zmniejszają ryzyko przyszłych problemów z sercem zarówno u osób już chorych jak i zdrowych. Prezentem może być umowa na wspólne spacery np. w ustalone dni.
Konsultacje u dietetyka – Osoby z problemami sercowymi powinny szczególnie dbać o swoją dietę. Nie brakuje też specjalistów w tej dziedzinie którzy potrafią o to zadbać bez uprzykrzania życia. Często delikatna modyfikacja nawyków żywieniowych daje spore efekty i wymiernie poprawia nasze zdrowie. Warto skorzystać z konsultacji u dobrego dietetyka i dowiedzieć się co jest dla nas korzystne a czego lepiej unikać.
Książkę kucharską – Na rynku wydawniczym jest mnóstwo książek kucharskich. Są i takie, które skupiają się na potrawach i diecie korzystnej dla osób z chorym sercem. Być może uda się znaleźć inne oblicze zdrowej diety – znacznie bardziej smakowite.
Kompleksową diagnostykę serca – wiemy, że z sercem nie ma żartów, ale często jeśli coś nam dolega zwlekamy z badaniami i wydaje nam się że to samo przejdzie. Być może tak właśnie się stanie ale za każdym razem dolegliwości sercowe warto wyjaśnić robiąc badania diagnostyczne. Coraz więcej ośrodków oferuje w bardzo przystępnej cenie pakiety diagnostyczne, które pozwalają kompleksowo przebadać serce. Taki prezent będzie świetnym impulsem do zadbania o swoje serce.
Konsultacja u kardiologa – większość osób chorych na serce ma swojego kardiologa i plan wizyt. Niestety wiele osób odczuwa różne dolegliwości i czuje, że ma problem z sercem ale „nie znajduje czasu”, żeby pójść z tym do kardiologa. Dla takich osób proponujemy prezent w postaci konsultacji u kardiologa. Można znaleźć bardzo korzystna ofertę która łączy konsultacje u kardiologa z kompleksową diagnostyką kardiologiczną.
Swój czas – ten prezent pojawił się już w naszych propozycjach (wspólne spacery), można go jednak dowolnie rozszerzyć. Dobre relacje to szczęście i niższy poziom stresu, a to najlepszy prezent jaki możemy dać naszym bliskim. Ofiarując im swój czas często okazuje się, że to właśnie my zyskujemy na tym zaskakująco dużo…

Mam nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię aby w tym roku obdarować czymś nieszablonowym. Warto postarać się aby prezenty dla naszych „sercowców” nie tylko cieszyły ale pomogły im stać się zdrowszym i szczęśliwszym.

Oceń wpis:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów, średnia: 4,33)
Loading...