pulse

Śląskie Centrum Chorób Serca najlepszym szpitalem kardiologicznym w Polsce

Według rankingu Rzeczypospolitej i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, zabrzańskie Śląskie Centrum Chorób Serca (SCCS) zostało uznane najlepszym polskim szpitalem kardiologicznym.  Szpital znalazł się też w pierwszej dziesiątce najlepszych szpitali monospecjalistycznych.

W rankingu „Bezpieczny szpital 2013” wzięło udział 256 placówek z całego kraju.
Przy ocenie brano pod uwagę następujące obszary:
– zarządzanie
– jakość opieki
– opieka medyczna

Śląscy laureaci zgodnie podkreślili, że za sukcesem stoi zespół – wspólny wysiłek wielu ludzi, ich praca, solidność, uczciwość i zaangażowanie. Dzięki temu możliwe jest wypracowanie dobrych, skutecznych rozwiązań, służących pacjentom – zarówno w aspekcie klinicznym, jak i organizacyjnym.

Gratuluję wszystkim Laureatom rankingu. Bardzo się cieszę, że mamy w kraju tak dobre szpitale – powiedział prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
– Uważam, że nasze Centrum jest też takim dobrym szpitalem i wyjątkowo bezpiecznym – dodaje. – Przyznane wyróżnienie cieszy, ale i zobowiązuje i motywuje, do jeszcze dalszej, intensywnej, lepszej pracy, abyśmy mogli jeszcze lepiej, skuteczniej służyć naszym Chorym – deklaruje Prof. Zembala.

Magazyn MojeSerce.info, szczerze gratuluje zaszczytnego tytułu i życzy dalszych sukcesów!

Źródło: Aktualności SCCS

Oceń wpis:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
Loading...