pulse

Wystawa Bodies Revealed

Rzadko się zdarza, żebyśmy mogli zajrzeć w głąb naszego ciała. Wystawa BODIES REVEALED prezentuje kompletną anatomię ludzkiego organizmu i pokazuje odwiedzającym wszystkie jego układy dzięki czemu staje się atlasem anatomicznym w trójwymiarze!

BODIES REVEALED wzbudza niezwykłe zainteresowanie w każdym mieście, w którym się pojawia. Wystawę zobaczyło już ponad 15 milionów osób na całym świecie. Po ogromnym sukcesie, jaki odniosła w Krakowie i Gdańsku, gdzie była prezentowana w 2013 roku, ta niezwykła ekspozycja zagościła w Warszawie. Rozszerzoną wersję można oglądać od 12 marca do końca czerwca w Studiu Tęcza.

Eksponaty prezentowane są w salach, z których każda poświęcona jest innym układom w ciele człowieka, m.in.: kostnym, mięśniowym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, oddechowym, pokarmowym, rozrodczym i moczowym. Niektóre ciała zostały przedstawione w dynamicznych pozach, tak aby można było zobaczyć układ ludzkich mięśni podczas codziennego ruchu, odpoczynku czy uprawiania sportu.

Niezwykła sztuka plastynacji
Ekspozycja otwiera przed nami świat dostępny do tej pory jedynie dla studentów szkół medycznych. Wystawę BODIES REVEALED tworzą ciała i różne ich fragmenty, wypreparowane za pomocą fachowej metody plastynacji. Polega ona na usunięciu z tkanek organizmu wody oraz tłuszczów, a następnie – nasyceniu ich odpowiednimi polimerami już na poziomie komórkowym. Dzięki temu tkanka nie ulega rozkładowi oraz zachowuje swój kształt i kolor.

Wystawa, która może zmienić Twoje życie
Wystawa pomaga uświadomić każdemu jak skomplikowaną i jednocześnie fascynującą istotą jest człowiek. Wiedza zdobyta podczas zwiedzania ekspozycji jest tak namacalna, że w każdym wzbudza silne refleksje i nierzadko prowadzi do zmiany trybu życia. BODIES REVEALED pozwala zobaczyć i zrozumieć jaki wpływ my sami mamy na własne ciała. Eksponaty ilustrują szkody wyrządzone narządom przez nadmierne jedzenie, brak ruchu, czy też stosowanie używek jak papierosy i alkohol. Na wystawie możemy zobaczyć zdrowe płuca obok płuc zniszczonych przez nikotynę. Taki obraz ma na nas silniejszy wpływ niż jakiegokolwiek podręcznik. Wiedza zdobyta na wystawie pozwoli jeszcze bardziej świadomie dbać o swoje ciało i na pewno poprawi jakość naszego życia

Nauka dla małych i dużych
BODIES REVEALED przeznaczona jest dla dorosłych i dzieci w każdym wieku. Rodzice nie muszą się obawiać, że ich pociechy nie zrozumieją wystawy. Oprowadzający studenci dostosowują przekazywane informacje zależnie od wiedzy, zainteresowań i przede wszystkim wieku zwiedzających.

Ekspozycję można oglądać od 12 marca do końca czerwca, w godzinach od 9.00 do 19.00, na terenie Studia Tęcza przy ulicy Anny German 12.

Więcej informacji na stronie bodiesrevealed.plOceń wpis:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
Loading...